Dlaczego kobiety kochają drogą biżuterię?

biżuteria - dlaczego kobiety kochają biżuterię

Jak zwykła mawiać Marylin Monroe: „diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. Trudno odmówić temu stwierdzeniu słuszności, jako że piękny, mieniący się w słońcu naszyjnik lub elegancka bransoletka mogą doskonale dopełnić wybrany strój i sprawić, że zwykła, niewyróżniająca się niczym szczególnym sukienka w mgnieniu oka przemieni się w istotny element gustownej kreacji.

Trendy na rynku jubilerskim wskazują, że panie rozkochane są nie tylko w nadmienionych białych kamieniach szlachetnych. Z coraz większym upodobaniem spoglądają one bowiem na złoto, platynę, rubiny oraz szmaragdy. Postronny obserwator zapewne mógłby w tej chwili zapytać dlaczego przedstawicielki płci pięknej mają tak kosztowny gust…już odpowiadamy!

Badania naukowe prowadzone przez znamienitych psychologów wykazały, ze przywdziewając markowy, doskonale skrojony strój lub też przyozdabiając swoje ciało drogą biżuterią momentalnie poprawiamy swoje samopoczucie ogólne, jak również czujemy przypływ pewności siebie. Jesteśmy bowiem w stanie pokazać zarówno sobie jak i otoczeniu, iż udało nam się osiągnąć status materialny, którego niejedna osoba mogłaby nam szczerze pozazdrościć. Trudno również nie ulec przeświadczeniu, że ponadprzeciętnie istotną rolę odgrywa rzadkość kamienia lub metalu szlachetnego z którego wykonana została biżuteria. Nie od dziś bowiem wiadomo, iż im rzadszy kruszec, tym bardziej unikatowa i intrygująca osoba, która ma możliwość udekorowania nim swojej kreacji.
Eksperci zauważają także, że posiadanie biżuterii plasuje się pomiędzy potrzebami indywidualnymi a społecznymi. Pełni ona bowiem rolę swego rodzaju wizytówki, definiując nas, dowodząc naszego poczucia stylu oraz do pewnego stopnia demaskując nasz stosunek do modowych konwenansów. Niektóre panie wolą bowiem delikatnie podkreślić swoją urodę złotymi kolczykami lub naszyjnikiem z pereł, inne z kolei stawiają na indywidualizm i ostentacyjny styl charakteryzujący się przywdziewaniem znacznej ilości krzykliwej biżuterii – przede wszystkim naszyjników, pierścionków oraz bransoletek.
Dla wielu osób biżuteria stanowi także wysoce osobistą personifikację własnego ego. Przedstawicielki płci pięknej uważające się za kobiety pełne pasji, namiętności oraz energii życiowej niejednokrotnie sięgają po personalizowane akcesoria wysadzane rubinami. Z kolei panie ceniące sobie stateczność, spokój oraz dobre maniery wybierają ametysty. W środku stawki znajdziemy artystyczne, skłonne do refleksji oraz żyjące chwilą dusze, które najlepiej czują się, gdy na ich szyi zawiśnie bursztyn.
W obecnych czasach, przy szerokiej dostępności wszelkiego rodzaju biżuterii, jedyną barierą zaporową pozostaje cena. Wedle danych statystycznych diamenty, zwłaszcza odpowiednio oszlifowane i nieposiadające jakichkolwiek skaz, w dalszym ciągu zajmują pierwsze miejsce w zestawieniu najdroższych kamieni szlachetnych na świecie. Po piętach depczą im natomiast platyna, brylanty oraz rubiny. Co bardziej pomysłowe panie znalazły jednak rozwiązanie tego problemu – nie kupują a wypożyczają one kosztowną biżuterię, prezentując się zjawiskowo na balach i przyjęciach, jednocześnie nie rujnując domowego budżetu.

biżuteria - dlaczego kobiety kochają biżuteriębiżuteria Kings of Designbiżuteria Kings of Designbiżuteria Kings of Designbiżuteria Kings of Designbiżuteria Kings of Design