Włóczka bawełniana. Dlaczego polecamy ją do szydełkowania?

włóczka bawełniana czas zamotać

Mimo, iż część czytelników uznać może szydełkowanie za relikt przeszłości i sposób, w jaki nasze babcie i prababcie spędzały jesienne wieczory, to okazuje się, że ta forma sztuki nie tylko ma się dobrze, ale i pozwala osobom o odpowiednich zdolnościach manualnych poprawić stan domowego budżetu dzięki sprzedaży samodzielnie wykonanych swetrów, szalików, czy rękawiczek. Między karty historii włożyć należy czasy boomu na produkty importowane z Chin, które to mimo swojej niskiej jakości legitymowały się ponadprzeciętnie korzystną ceną.

Obecnie Polacy poszukują towarów wysokiej jakości, posiadających swój unikatowy charakter – dlatego właśnie z coraz większą przychylnością spoglądają oni na dzierganą odzież oraz akcesoria.
Przed nami długie jesienne i zimowe wieczory, a więc doskonały czas, aby zasiąść wygodnie przed kominkiem, przygotować włóczkę i podążając za wytycznymi jakie znaleźć możemy w magazynach oraz na rozlicznych stronach internetowych spróbować samodzielnie wyszyć piękny obraz lub też wydziergać dla siebie czy też dla któregoś z członków naszej rodziny wyjątkowy kocyk, ciepły sweter lub sympatyczną maskotkę. Kiedy już poznamy tajniki ściegu dzierganego, pozostaje tylko dobór odpowiedniego materiału. W ramach dzisiejszego artykułu postaramy się zainteresować naszych czytelników włóczką bawełnianą.
Zastosowanie bawełny do szydełkowania, zwłaszcza jeżeli mamy chęć samodzielnie stworzyć element ubioru, jest doskonałym rozwiązaniem, jako że materiał ten jest niezwykle przyjemny w dotyku oraz ze wszech miar higieniczny. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych umożliwia on efektywną wentylację i nie powoduje uczuleń. Co więcej, niezwykle łatwo usuwa się z niej wszelkie plamy i zabrudzenia, dzięki czemu jedno ręczne pranie wystarczy, aby znikły z niej tłuszcz, błoto, czy pozostałości po potrawach, które niefortunnie znalazły się na swetrze, szaliku, lub też rękawiczkach. Niektórzy specjaliści od wyszywania uznają włóczkę bawełnianą za materiał niedoskonały, jako że ma on tendencję do rozwarstwiania się. Jest to niestety prawda, jako że w produktach oferowanych na naszym rynku poszczególne włókna zwijane są dosyć luźno, przez co włóczka tracić może swoją integralność…jednakże możemy temu zaradzić stosując większy naciąg materiału podczas szydełkowania oraz samodzielnie „dokręcając” co bardziej niesforne włókna.
Na korzyść bawełny przemawia dodatkowo fakt, iż jest ona niezwykle wytrzymała i nie ulega rozerwaniu nawet przy wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach. Nawet w sytuacji, gdy stworzony przez nas element ubioru trafia do pralki regularnie, możemy być pewni, że nie straci on swojego wyglądu, nie rozciągnie się nadmiernie, ani też nie uszkodzi. Co więcej, w pasmanteriach nabyć możemy włóczkę bawełnianą z dodatkiem innych włókien, takich jak chociażby akryl czy bambus. Pozwalają one zniwelować problemy z rozwarstwianiem będące bolączką czystej bawełny, jednocześnie nie zmieniając drastycznie innych właściwości rzeczonego materiału. Szczególnie polecamy wybór produktów z akrylem, jako że struktura jego włókiem sprawia, iż kocyki, swetry, czy szaliki będą dodatkowo bardziej elastyczne i jeszcze przyjemniejsze w dotyku!